Lajme

Riaktivizohet zjarri\ Digjen pyjet në Arrëz në kufi me Greqinë

Riaktivizohet zjarri në Arëz, në kufi me Greqinë, por mësohet se është vënë nën kontroll dhe po merren masa për mospërhapjen e mëtejshme të vatrës së zjarrit.

Në terren prej mëngjesit të sotëm ka qenë shërbimi zjarrfikës, policia e rendit, policia kufitare, shërbimi pyjor, shërbimi i emergjencave civile dhe administratori i zonës.

Nga dyshimet e para mendohet se zjarri mund të jetë shkaktuar nga dora e njeriut, por pritet konkluzioni nga ana e policisë së shtetit.

Zjarri në këtë zonë ka nisur para tre ditëve, por është izoluar herë pas here.

Digjen pyjet në Arrëz, në kufi me Greqinë

Digjen pyjet në Arrëz, në kufi me Greqinë

Digjen pyjet në Arrëz, në kufi me Greqinë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close