Lajme

Riaktivizohet zjarri në Krastë të Krujës

Riaktivizohet zjarri në pyjet me pisha në zonën e Krastës në Krujë. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar dy zjarrfikëse të Krujës dhe një autobot me ujë për izolimin e dy vatrave të zjarrit.

Janë të paqarta shkaqet e zjarrit ndërsa po hetohet për dyshime të zjarrvënies së qëllimshme. Kujtojmë që një ditë më parë, pikërisht në këtë zonë, është djegur një sipërfaqe me pyje pishe.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close