Lajme

Rikthehen reshjet e shiut! Sot moti me vranësira të shumta dhe rebeshe

Ditën e sotme rikthehen reshjet e shiut. Pjesa e parë e ditës sot do të jetë në ndikimin e vranësirave të shumta të cilat më të fokusuara do të jenë në zonat Veriore dhe pjesërisht Qendrore, ku pritet që të sjellin dhe shira të pakët.

Por herë pas here do të ketë dhe rrebeshe të përkohshme shiu.

Ndërsa në pjesën e dytë të ditës pritet përmirësim gradual i motit, si fillim në zonat Jugore dhe Qendrore e më pas dhe në zonat Veriore të territorit Shqiptar.

Temperaturat e ajrit do të rriten ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 20°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close