fbpx
Lajme

Rrebeshe shiu dhe rrufe paradite, pasdite do të do të ndryshojë moti

Vendi ynë do të ndikohet nga kalimi i një sistemi frontal. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu që në orët e para të 24 orëshit dhe deri në mesditë me intensitet të lartë në të gjithë vendin. Më e rënduar do të jetë situata në veri e veriperëndim aty ku pritet sasia më e lartë e reshjeve të shiut. Gjatë kësaj periudhe reshjet do të jenë në formën e rrebesheve shoqëruar me shkarkesa elektrike. Lokalisht rrebeshe breshëri.

Erë e vrullshme jugore, do të jetë prezente gjatë gjithë periudhës së kalimit të këtij sistemi frontal. Prej mesditës reshjet e shiut do të mbeten ë herëpashershme duke humbur intensitet. Temperaturat do të pësojnë rritje në mëngjes dhe rënie të ndjeshme në mesditë. Kjo situatë do të shoqërohet me forcim të dallgëzimit në dete të forcës 4 deri 6 ballë me lartësi vale 2.5 deri 4.0 metër.

Temperaturat parashikohen: QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër 16/21 re shi rrufe Kukës 11/17 re shi rrufe Lezhë 15/20 re shi rrufe Dibër 10/16 re shi rrufe Durrës 17/22 re shi rrufe Tiranë 17/22 re shi rrufe Elbasan 16/21 re shi rrufe Berat 17/23 re shi rrufe Vlorë 10/16 re shi rrufe Korçë 10/16 re shi rrufe Gjirokastër 12/19 re shi rrufe Sarandë 16/24 re shi rrufe.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button