Lajme

Rrebeshe shiu dhe shtrëngata, parashikimi i motit për sot

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura si dhe reshje shiu të pakta pasdite në Jug perëndim dhe Juglindje.

Temperaturat minimale do të luhaten 2 – 9 gradë, temperaturat maksimale do të jenë me rënie 7 -9°C në veri, 13-15°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug -lindje me shpejtësi 8-10 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 ballë në det të hapur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close