Lajme

Rrëfehet për herë të parë Tefta Malaj: Taulanti na qëllonte me thikë dhe fliste me dikë, ishim në gjumë dhe të parin donte të vriste djalin

Tefta Malaj, shqiptarja që mbeti i plagosur nga bashkëshorti në Itali, ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin me Zemër të Hapur, ku tha se Taulanti dy vite më parë ka ngacmuar seksualisht vajzën e tyre, Xhesikën, të cilës i mori jetën.

Ajo ka rrëfyer më tej ditën kur ndodhi ngjarja, që sipas saj ato kanë qenë në gjumë, në momentin kur 45-vjeçari fillimisht ka tentuar që të vrasë djalin me thikë.

Tefta tregon që në shtëpinë e tyre ka pasur kamera sigurie, të cilat duhet të administrohen sa më parë nga ana e policisë italiane.

Ajo deklaron se është e frikësuar për jetën e djalit të saj 5-vjeçar, pasi ka dyshime që Taulanti të mos ketë vepruar i vetëm ditën e krimit makabër. Tefta Malaj ka mohuar akuzat e bashkëshortit të saj që ka qenë në një lidhje me italianin, që po ashtu mbeti viktimë e shqiptarit, në hyrje të godinës ku familja banonte prej vitesh në Itali.

Tefta Malaj:

Ishim duke fjetur të gjithë, nuk e ndjeva që po dilte, mori djalin para, donte që të therte djalin, na gjuante me shqelma ndërkohë që bënte videon.

Vajza dëgjoi zhurmën dhe doli, vajzën nuk e ka dashur, do ti them ca gjëra më tutje. Nuk më ka akuzuar më parë për tradhti, jemi zënë më përpara, unë i kam dhënë një mundësi tjetër më idenë që do të ndryshonte.

Italiani ka shtëpinë atje, e ka gjetur në momentin që është kthyer nga puna, e njihnim si gjithë të tjerët. Nuk e kam dëgjuar që të flasë me njeri, sepse unë kam qenë në gjumë, në momentin që po na godiste, fliste me dikë, ka pasur bashkëpunëtor. Kam frikë për djalin.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close