Lajme

Rreth 36 grabitje në Greqi, zbulohen identitetet e katër ‘skifterëve’ shqiptarë të arrestuar

Policia greke ka goditur një bandë kriminale, e cila kryente grabitje në disa zona të Greqisë.

Autoritetet greke menjëherë pas arrestimit të disa personave të kësaj bande ka zbuluar emrat dhe fotot e tyre ku 4 prej tyre ishin shqiptarë.

Mësohet se nga të arrestuarit e kësaj organizate janë Indrit Arifai 20 vjeç.

Rreth 36 grabitje në Greqi, zbulohen identitetet e katër ‘skifterëve’ shqiptarë të arrestuar

Mario Hoxha 19 vjeç.

Rreth 36 grabitje në Greqi, zbulohen identitetet e katër ‘skifterëve’ shqiptarë të arrestuar

Adi Kala 33-vjeç.

Rreth 36 grabitje në Greqi, zbulohen identitetet e katër ‘skifterëve’ shqiptarë të arrestuar

Altin Mustafaj 24 vjeç.

Rreth 36 grabitje në Greqi, zbulohen identitetet e katër ‘skifterëve’ shqiptarë të arrestuar

Ndërkohë theksohet se në kërkim është Armando Roko 20-vjeç.

Rreth 36 grabitje në Greqi, zbulohen identitetet e katër ‘skifterëve’ shqiptarë të arrestuar

Këta persona vidhnin në dyqanev duke u prezantuar si pjesëtarë të një kompanie që merreshin me lyerjen e xhamave dhe zakonisht parkonin larg subjektit ku do të kryenin grabitjen.

Ndërkohë deri më tani kanë zbuluar 36 grabitje në Athinë, ndërsa operacioni për arrestimin e tyre është zhvilluar në datën 10 janar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close