Lajme

Rrezikoi të mbytej, pushuesit në Spille i shpëtojnë jetën të riut

Një i ri ka rrezikuar të mbytej sot në bregdetin e Spillesë dhe kanë qenë pushuesit e tjerë që i kanë shpëtuar jetën. Bëhet me dije se i riu ka qenë duke u mbytur, kur pushuesit e kanë pikasur dhe e kanë nxjerrë nga bregu duke i dhënë dhe ndihmën e parë.

Pritet që në vendin e ngjarjes të mbërrijë ambulaca dhe ti afrohet ndihma mjekësore personit që rrezikoi të mbytej në Spille.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close