Lajme

Rrëzimi i avionit në Greqi/ Dalin detajet e rënda, janë gjetur disa trupa të pajetë ndërkohë që vazhdojnë kërkimet

Një avion privat është rrëzuar pranë ishullit Samos në Greqi. Dy vi ktima janë gjetur deri më tani nga operacioni i kërkim-shpëtimit. Mësohet se avionic vinte nga Izraeli dhe do të ulej në Samos, por mbërritja nuk ndodhi kurrë.

Pak para se të ulej avioni ka pasur problem dhe duket se është rrëzuar. Autoritetet greke ndërmorën operacionin me helicopter, anije të Frontex dhe varka peshkimi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: