Lajme

Rrëzohet avioni në Milano, humbin jetën 2 pilotët dhe 6 pasagjerë, mes tyre edhe një fëmijë

Një avion është rrëzuar pasditen e sotme  pranë Milanos , në San Donato  duke u marrë jetën 2 pilotëve dhe 6 pasagjerëve, mes tyre edhe një fëmijë. Avioni u përplas në një ndërtesë në rinovim pranë metrosë, duke shkaktuar një zjarr të madh.

Aeroplani sapo ishte ngritur nga aeroporti privat Linate dhe kishte si destinacion Olbia-n , në Sardenjë. Mjeti fluturues u përplas pasi përshkroi 4 deri në 5 milje dhe më pas u përfshi nga flakët si pasojë e impaktit. Shpëtuesit, zjarrfikësit dhe policia mbërritën menjëherë. Avioni, i cili u ngrit nga Milan Linate, ishte drejtuar për në Olbia, në Sardenjë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: