Lajme

Rrëzohet helikopteri i marinës meksikane, asnjë i vdekur, publikohet momenti (Video)

Një aksident me helikopter ka rezultuar mrekulli në Meksikë. Mediat ndërkombëtare shkruajnë një helikopter i marinës meksikane, brenda së cilës ndodhej dhe ministri i Brendshëm, Eric Ciseros, është rrëzuar gjatë uljes në qytetin Agua Blanca de Iturbide.

Mësohet se në bord, në momentin e aksidentit ndodheshin 20 persona, por asnjë nuk ka ndërruar jetë. Mësohet se 4 persona kanë marrë plagosje të lehtë dhe aktualisht ndodhen në spital për të marrë mjekimin e duhur. Sipas mediave, një pasagjer ka shpëtuar pa asnjë lëndim, ndërsa ka treguar se në momentin e ngjarjes ata ishin duke parë nga afër zonat e prekura nga Uragani Grace.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close