Lajme

Rrëzohet një tjetër mjet fluturimi në Rusi, dyshohet për 3 viktima

Një tjetër mjet fluturimi ka rënë në Rusi. Helikopter Mi-8 që i përkiste Shërbmeve Federale të Sigurisë ruse u rrëzua në privincën Chelyabinsk.

Sipas mediave ruse helikopteri u rrëzua në një pyll fshatin Prudnyi dhe të katër pasagjerët në bord kanë ndërruar jetë në vend.

Helikopteri Mi-8 po kryente një stërvitje ushtarake. Shkaku primar dyshohet të jetë një problem teknik.

Ndërsa një media tjetër ruse “Mash” thotë se në bord kishte 3 pasagjerë: 1 instruktorë dhe 2 trajnerë, të 3 të vdekur.

Gjithashtu edhe Guvernatori i rajonit të Chelyabinsk, Aleksey Teksler raporton që 3 persona kanë humbur jetën në rënien e helikopterit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close