Lajme

Rrihen me njëri-tjetrin dy afganë në Shëngjin, njëri përfundon në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Shëngjinit. Bëhet  me dije se një grua afgane ka qëlluar me t hikë një shtetas tjetër me kombësi afgane.

Burimet bëjnë me dije se i pl agosuri është dërguar në spitalin Rajonal të Lezhës. Por nuk dihet ende gjendja shendetësore e tij. Pritet që policia të dalë me deklaratë zyrtare për ngjarjen.

Lezhë/Informacion paraprak, Më datë 23.10.2021, në Shëngjin Lezhë, në ambientet ku janë akomoduar shtetasit afganë, si pasojë e një konflikti të çastit, shtetasja afgane Z.K., 26 vjeçe ka plagosur dyshojet me mjet prerës bashkëjetuesin e saj shtetasin M.K., 33 vjeç, i cili është transportuar në spitalin Rajonal Lezhë, jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: