Lajme

Rriten temperaturat, Shqipëria përfshihet nga një mot i ngrohtë, çfarë parashikohet për sot

Shqipëria do të jetë nën sundimin e motit të ngrohtë. Presioni i lartë atmosferik tashmë ka përfshirë Evropën qendrore dhe për disa ditë, vendi ynë do të mbizotërohet nga një mot i qëndrueshëm me temperature të larta.

Moti do të jetë me kthjellime në zonën veriperëndimore, përgjatë luginave në verilindje dhe Juglindje do të kemi fenomenin e mjegullës por edhe prani të ngricave

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdetin e Jonit. Valëzimi do të jetë i forcës 2- me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore  -3/12°C

Zona e ulët  -1/17°C

Zona bregdetare 6/16°C.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close