Lajme

Rritet numri i rasteve të reja me covid në Maqedoni, humbin jetën 17 persona

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 17 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 123 raste të reja nga 2 598 testime. Ndërkaq betejën me Covid gjatë orëve të fundit e kanë fituar 3803 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 154.494 raste me Covid, prej të cilëve 143.069 janë shëruar, kurse 5.168 kanë ndërruar jetë. Ndërkohë vijojnë të jenë 6.257 raste aktive me koronavirus.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: