fbpx
Lajme

Rritet numri i rasteve të reja në Itali, dhjetë persona…

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali është vënë re një rritje e numrit të rasteve të reja dhe e numrit të viktimave nga Covid. 481 raste të reja janë komfirmuar me koronavirs dhe dhjetë persona kanë humbur jetën vetëm gjatë orëve të fundit.

Deri më tani numri i personave të infektuar në Itali ka shkuar në 251,713, ndërkohë rritje ka pësuar dhe numri i víktimave ku deri më tani kanë humbur jetën 35,225 persona. Rajonet më të prekura rezultojnë Lombardia, Veneto dhe Piemonte. Ndërkohë autoritetet italiane po marrin masa për turistët që vijnë ose kthehen në Itali.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button