fbpx
Lajme

Rritet numri i shtrimeve në spitale, mbi 15 mijë raste të reja dhe 507 vikt ima nga covid në Itali

Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali ka shkuar mbi 80 mijë persona, ku vetëm në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 507 pacientë. Sipas raportit të fundit nga ministria e Shëndetësisë janë konfirmuar pozitiv me Covid 15 774 persona. Gjithashtu krahasuar me një javë më parë vihet re dhe një rritje e lehtë e shtrimit të pacientëve me koronavirus në spitale. Nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 2 319 036, mes të cilëve kanë humbur jetën 80,326 persona.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button