fbpx
Lajme

Rrjeti reagon për ngjarjen me biznesmenin

Në rrjetet sociale sot ka rënë heshtja nga të gjithë emrat e njohur të showbizit, që prej lajmeve ku një biznesmen i njohur në Prishtinë humbi jetën, pikërisht nga babai i tij. Skënder Krasniqi qëll oi mbi të birin me të cilin prej kohësh thuhet se kishin mosmarrëveshje. Alberti, djali i tij kërkohej nga pol icia për shkak se pak kohë më parë kishte bërë për spital ish gruan e tij, miss i Kosovës në 2006, Besa Gashi.

Para dy ditësh, u dha lajmi edhe mbi ndarjen e çiftit, të cilët vendosën t’i japin fund martesës së tyre disa vjeçare, ndërsa Besa kishte mbyllur çdo rrjet social. Emra të njohur kane reaguar lidhur me humbjen e te riut, i cili kishte qene per pak kohe edhe pjese e grupit Babastars.

Gjithashtu ngjarja eshte trajtuar gjate edhe ne mediat serbe, te cilat thone se ne 2004, Alberti i ka marre jeten nje adoleshenti serb, pa arsye ne mes te qytetit. Ai ka vuajtur vetem 4 vite heqje lirie per kete arsye. Kujtojmë se Alberti ishte ai që qëlloi Noizyn në vithe pak vite më parë në Prishtinë. Miku i tij i ngushtë Artan Dibrani, shkruan:

“Sot deri sa isha duke pritur thirjen tënde në tel.ashtu siq e lam për me u taku , në vend të zanit tënd mora lajmin më të kob shëm në jetë , Vëlla spo muj me pranu këtë lajm kur spat një orë që u ndim… Vëlla i dashur , ndarja jote para kohe nga kjo botë e rrejshme, të gjithëve na la pa asnjë fjalë!! Mosha jote ende premtonte jetë.

E them nga dhembja me pikëllim, se me Ty, sikur edhe fati u tregua i padrejtë i cili të mori herët nga kjo botë e përkohshme për dërgimin Tënd në Përjetësi Lamtumir Vëlla deri ne takimin ton të radhës në botën tjeter ty krahu im i djatht ……” Edhe reperi Gold AG i ka dedikuar një shkrim mikut të ndjerë në një fotografi ku shihet së bashku me babain e Albertit duke thënë se nuk ka fjalë për të përshkruar hidhërimin që po ndjen.

Edhe gazetari Visar Kalludra ka reaguar me një shkrim mjaft prekës për ish-biznesmenin.

“A bre daja jem nuk pom besohet qe na le vet, te kom pas si vlla… shume rond shume. Nuk po me besohet kurgjo e shume sene po me sillen ne kry. Jeta paska edhe ksi momente te randa e te pabesueshme.Zoti te meshiroft vllau jem, na jemi qenie te dobeta dhe spo muj me gjete fjal me pershkru dhimten qe nuk je ma ne mesin tone. Ngushllime familjareve dhe te gjithe atyre qe e njohen Albertin”, shkroi Kalldura.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close