Lajme

Rrjetit Ekuador-Australi-Greqi i kapen 1.5 mln € lëndë narkotike, kapet “shefi” shqiptar i grupit

Në Greqi dhe më gjerë po kryhet një operacion i madh ndërkombëtar për trafikimin e kokainës nga Ekuadori në drejtim të Australisë.

Mediat greke shkruajnë se dy grekë dhe një shqiptar duket se janë “truri” i këtij grupi të madh ndërkombëtar i trafikut të kokainës, i cili u godit nga autoritetet greke në bashkëpunim me DEA-n amerikane dhe autoritet ekuadoriane. Një nga të arrestuarit është pronar i një kafeneje, ndërsa një tjetër është i angazhuar në shitjen e makinave.

Në total, 3 persona janë arrestuar në Greqi dhe 6 persona në Ekuador. Autoritetet kapën një varkë me vela që mbante 300 kg kokainë nga Ekuadori në Australi.

Më pas, lënda narkotike do të përfundonte në Evropë përmes Greqisë. Sipas informacioneve të para, kokaina kap një shifër prej 1.5 mln eurosh./ora news

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close