Lajme

Rrufeja godet banesën në Sarandë, raportohet për dëme të shumta materiale

Në pak minuta shi një banesë në Metoq, bashkia Sarandë, është goditur nga rrufeja. Shkak i tërheqjes së rrufesë ishte antena televizive dhe për rrjedhojë u shkaktua zjarr në banesën e Jorgo Avjeri, banor i Metoqit. Zjarrfikësja shkoi menjëherë në vendngjarje. Për rrjedhojë si pasojë e rrufesë janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Sarandë/Informacion paraprak Më datë 09.06.2022, rreth orës 15:25, në fshatin Metoq, Sarandë, dyshohet se për shkak të goditjes së rrufesë është krijuar shkëndijë elektrike në banesën e shtetasit J. A.

Si pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close