fbpx
Lajme

Rudina Hajdari zbulon se ku do kandidojë për deputete

Në emër të nismës Thurje, Rudina Hajdari ka zgjedhur qarkun e Elbasanit që të kandidojë për deputete. Lajmin ajo e ka bërë të ditur vetë në një komunikim me video ku u tregua mjaft e guximshme në fjalët e saj teksa thotë se do të luftojnë krimin në këtë qytet. Hajdari zbulon se ka zgjedhur Elbasanin jo vetëm se është larë në Shkumbin dhe ka pirë ujë nga burimet e pastërta të qarkut, por besoj që ky qytet mund të bëhet.

“Kam vendosur që në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të kandidojë në qarkun e Elbasanit si kandidate e Nismës Thurje. Zgjodha Elbasanin jo vetëm se ndjehem e bekuar që jam larë në lumin Shkumbin, kam pirë nga burimet e pastra të ujit dhe kam kaluar një pjesë të fëmijërisë, por së bashku me të rinjtë besojmë se Elbasani mund të zhvillohet si qendër industriale dhe jo të damkoset si vend i krimit”, shprehet ajo.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button