fbpx
Lajme

Sa e shpifur! Vajza blen makarona në supermarketin e njohur, larva të gjalla në brendësi të tyre

Nje vajze ka treguar me video se cfare ka gjetur brenda makaronave qe ka blere ne nje nga supermarketet e njohura ne vend.

“Pershendetje. Para 2 ditësh kam blere ne nje supermarket makarona te llojit pene. Sot ne mbremje hapa pakon per ti gatuar dhe te gjitha makaronat kishin ne brendesi disa zgjatime me ngjyre te bardhe/verdhe. Nga kurioziteti i shkerrmoqa dhe ne brendesi te tyre kishte larva te gjalla. Ju bej thirrje te kini kujdes pasi nga shpejtesia mund te ndodhe qe mos ti vini re dhe bashke me makaronat mund te konsumoni keto lloj insektesh.”, shkruan ajo per Joq.

Sa te sigurte jemi per cfare konsumojme?!

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button