Lajme

Sali Berisha: Ja çfarë do të bëja me Arta Vorpsin po të isha president

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar nga studio e Abcnews, deklaroi se nëse ai do të ishte president, do ta shpallte nul vendimin për Arta Vorpsin.

Ai deklaroi se si fillim do të përjashtonte nga lista e kandidatëve gjyqtarin e propozuar të Gramoz Ruçit, Besnik Muçin, dhe më pas Vorpsi do të ishte e vetëpërjashtuar.

‘Zonja Vorpsi është nul, nul është edhe këshilltarja që u votua në listë me Muçin. Gramoz Ruçi, ish-ministri i fundit i Enverit merr dhe fut në listë zotin Muçi. Nëse presidenti vepron siç thoshte Dvorani parlamentit i binte lista. Unë përveç asaj zonjës që është emëruar me listën me 3 kandidatura, asnjë tjetër nuk do të legjitimoja. Bëja nul votimin ku është futur në listë bensik Muçi dhe vetëkuptohet kandidaten e Dvoranit, ajo e asgjësoi veten pasi shkoi tek noteri, por dilte jashtë ndaj çdo lloj mundësie’, deklaroi Berisha.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button