Lajme

Sali Berisha shkon në parlament pas disa muajsh

Sali Berisha ka shkuar sot në Kuvend pas disa muajsh që ai mbajti foltoren dhe Kuvendin Kombëtar. Nga foltorja e Paralmentit ai ka sulmuar dyshen Basha-Rama dhe ka thënë se të dy duhet të hetohen pë inceneratorët. Berisha thekson se ka pasur denoncime të shumta, por Lulzim Basha nuk i ka dhënë zë, pasi ishte peng i Edi Ramës.

Berisha tha: Është i zhytyr si Edvin Dr oga, ashtu edhe Lulzim Brava. Janë bërë 298 denoncime, por të gjitha mbetën në heshtje, pasi Lulzim Basha i implikuar, lejoi vetëm një herë apo dy herë deklarata nga partia demokratike. Rama e Basha janë të zhytur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close