Lajme

Sapo kishte dalë nga burgu, 19-vjeçari në Durrës kapet me revolver në çantë

Një 19-vjeçar është arrestuar në zonën e Manzës në Durrës, pasi lëvizte i armatosur. I riu me iniciale Xh.S. mbante në çantën e shpinës një pistoletë me mulli dhe municion luftarak. Arma dhe fishekët iu sekuestruan nga policia gjatë kontrollit fizik.

19-vjeçari kishte dalë nga burgu vetëm 3 javë më parë, pasi në vitin 2020 kishte plagosur rëndë një bashkëmoshatar. 3 javë më parë ai përfundoi dënimin për këtë ngjarje, por u arrestua sërish për armëmbajtje pa leje. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close