Lajme

Sarandë, arrestohet 46-vjeçari nga Korça, detaje

Sarandë,  Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar. Vihet në pranga një 46-vjeçar i shpallur në kërkim për veprën p enale “Prodhimi dhe s hitja e na rkotikëve”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasin: Leon Kodra alias Leonard Kodra, 46 vjeç, banues në Korçë, i d ënuar më parë me 6 vite e 8 muaj b urg nga Gjykata e Shkallës së Parë Korcë dhe i liruar me kusht, pasi Gjykata e Apelit Korçë ka rrëzuar vendimin për lirim me kusht nga burgu duke e rikthyer për të vuajtur dhe 1 vit e 6 muaj e 23 ditë burg, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e na rkotikëve” e kryer në bashkëpunim. 46-vjeçari do ti dorzohet shërbimeve të DVP Korçë, për veprime të mëtejshme proceduriale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: