Lajme

EMRAT\ Sarandë, identifikohen autorët, policia nis kërkimin

Zbardhet identiteti i autorëve të dyshuar për p lagosjen e biznesmenit Spiro Iljadhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në Sarandë. Policia bën me dije se d yshohet se janë 3 persona, 2 prej të cilëve vëllezër, banues në Tepelenë.

Kujtojmë se nga ky a tentat është pl agosur edhe një kalimtar, në mënyrë a ksidentale. Ky i fundit ndodhet në s pital në Sarandë, jashtë r rezikut për jetën.

Sarandë/ Zbardhet ngjarja e ndodhur mengjesin e sotëm, në lagjen Nr.1, Sarandë, ku mbetën të p lagosur me a rmë z jarri shtetasit S. I., dhe M. J. Identifikohen dhe shpallen në kërkim tre autorët e d yshuar të ngjarjes.

Specialistët për H etimin e K rimeve në K omisariatin e Policisë Sarandë nën drejtimin e Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Sarandë, pas një pune intensive h etimore për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur mengjesin e sotëm, kanë bërë identifikimin dhe shpalljen në kërkim të autorëve të dyshuar, shtetasit: Andrea. Causholli, 35 vjeç Vis. Causholli., 33 vjeç (vëllezër) dhe  Redjan Hadëri  33 vjeç, të tre banues në Tepelenë.

Këta shtetas, rreth orës 03:50, në lagjen Nr.1, Sarandë, në afërsi të një lokali, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dy shohet se kanë p lagosur me a rmë zjarri shtetasin S. I., 35 vjeç, banues në Sarandë dhe një kalimtar të rastit shtetasin M. J., 33 vjeç, banues në Tiranë, të cilët ndodhen në spital, jashtë r rezikut për jetën.

Nga veprimet h etimore dyshohet se ngjarja ka ndodhur si pasojë e një k onflikti të çastit, për motive të dobëta, midis autorëve të d yshuar dhe shtetasit S. I. Nga ana e Policisë po punohet intensivisht për kapjen e tyre, vendosjen përpara përgjegjësisë ligjore dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprat p enale  “V rasja në rrethana të tjera cilësuese”, kundër dy ose më shumë personave e mbetur në tentative e kryer në bashkëpunim dhe “A rmëmbajtja pa leje”.”, njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: