Lajme

Sarandë/ IKMT-ja shemb hotelin në Gjirin e Manastirit

Aksioni për shembjen e ndërtimeve pa leje vijon prej disa ditësh përgjatë bregdetit. Këtë të premte, fadromat e IKMT-së janë ndalur në Gjirin e Manastirit, në Sarandë ku edhe kanë nisur shembjen e një hoteli dykatësh.

Ndërkohë pronarët pretendojnë se janë ende në proces gjyqësor, por pavarësisht kësaj, kanë qenë vetë këta të fundit të cilët kanë nxjerrë jashtë ndërtesë objektet dhe sendet e tyre.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: