Lajme

Sarandë/ Ndalohet një 42-vjeçar, detaje

Sarandë/G oditet një rast i shpërndarjes së d rogave të forta në doz a të vogla. A rrestohet në flagrancë një 42-vjeçar me precedent të mëparshëm p enal në fushën e n arkotikëve, i cili posedonte dhe shpërndante l ëndë n arkotike k okainë dhe ka nabis.

Sekuestrohen l ëndë n arkotike k okainë dhe k anabis, 1 aparat celular dhe 1 motomjet. Specialistët për Hetimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, në vijim të goditjeve kundër a ktivitetit k riminal në fushën e prodhimit dhe shpërndarjes së l ëndëve n arkotike, ar restuan në flagrancë shtetasin: K. K. alias D. K., 42 vjeç, banues në ne Ksamil, Sarandë, i dënuar më parë për veprën p enale “Prodhimi dhe shitja e n arkotikëve”.

Arrestimi i tij u bë pasi është kapur në flagrancë, nga shërbimet e Policisë, duke shpërndarë lëndë narkotike kokainë dhe kanabis në zonën e Ksamilit. Gjatë kontrollit fizik dhe atij në banesë, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi me l ëndë n arkotike të dyshuar kanabis, një sasi me l ëndë n arkotike të dyshuar k okainë, një pjesë e saj e ndarë në doza gati për shitje, 1 aparat celular dhe 1 motomjet.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprën p enale “Prodhimi dhe shitja e n arkotikëve”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: