Lajme

“Së shpejti në kantier”/ Si do të jetë Parku i Shtëpisë së Pavarësisë në Vlorë

Kryeministri Edi Rama ndau sot pamje nga Parku i Shtëpisë së Pavarësisë, projekti më i ri i rilindjes urbane në Vlorë. “Mirëmëngjes dhe me projektin e Parkut të Shtëpisë së Pavarësisë, që do të jetë së shpejti në kantier, ju uroj një ditë të mbarë”, tha Rama. Parku i Shtëpisë së Pavarësisë do të marrë jetë së shpejti në hapësirën këmbësore nga rrethrrotullimi i Skelës, deri tek porti. Ai do të lidhë bulevardin e ri “Ismail Qemali” me Lungomaren

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: