Lajme

Seanca zhvillohet pa praninë e Klodian Çalamani, ‘arrest me burg’ për autorin

Jepet masa e sigurimit ‘arrest me burg’ për autorin e v rasjes makabër të 8-vjeçarit Mateo Vasiu ne Grecalli, ngjarje e cila ka ndodhur mbrëmjen e pardjeshme. Seanca gjyqësore është zhvilluar pa praninë e autorit 38-vjeçar Klodian Çalamani, ndërsa nga policia është marrë deklarata e tij ku shpreh vullnetin që gjykimi të bëhej në mungesë të tij. Ndërkohë nga trupi gjykues me pjesëmarrjen e gjyqtares Sonila Hoxha dhe prokuror Çlirim Sino është caktuar masa e sigurimit ‘arrest me burg’.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: