Lajme

Sekuestrohen disa ton kokainë në Atlantik, policia spanjolle: Pas rrjetit fshihet celula e mafies shqiptare

Një operacion i kryer në Atlantik ka çmontuar një rrjet ndërkombëtar për trafikimin e lëndëve narkotike.

Policia spanjolle bën me dije se pas këtij rrjeti fshihet një celulë e mafies shqiptare me qendër Galician dhe Amerikën e Jugut.

Mësohet se autoritetet kanë ndaluar një anije, brenda së cilës u sekuestruan disa ton kokainë. Për pasojë janë arrestuar disa persona, numri i të cilëve dhe origjina nuk janë bërë ende publike.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close