Lajme

Sekuestrohen lëndët narkotike me vlerë 5 mln euro në Itali

Dymbëdhjetë persona u arrestuan nga karabinierët e Katanias si pjesë e një operacioni antidrogë. Policia sekuestroi kokainë dhe hashash, e cila nëse hidhej në treg do kushtonte 5 milion euro. 3 prej tyre u arrestuan në flagrancë tre persona që po trafikonin hashash brenda kutive të një prodhuesi të njohur makaronash, ku në total u gjetën 242 kg hashash i fshehur. Grupi, sipas aktakuzës, shiste hashash, kokainë dhe marihuanë në Katania, Sirakuzë dhe Maltë. Droga importohej me sasi të mëdha të të gjitha llojeve nga Shqipëria, Holanda, Kalabria dhe Pulia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: