Lajme

Sekuestrohen mbi 100 kg kokainë brenda një kompanie bananesh në Tiranë

Të paktën 100 kg kokainë e dyshuar që është futur përmes Portit të Durrësit është sekuestruar rreth mesditës e kësaj të enjte në Kryeqytet.

Operacioni është zhvilluar brenda një fabrike të një kompanie bananesh në zonën e Vaqarrit, ndërsa është ndjekur nga Sektori i Trafiqeve dhe Krimit te Organizuar në Policinë e Shtetit.

Ndërgyrja blic është zhvilluar në ambientet e një kompanie bananesh ndërsa është mbikqyrur edhe nga Steuktura e Posaçme.

Burime bëjnë me dije për disa persona të arrestuar në flagrancë dhe të shoqëruar, por ende nuk dihet numri i tyre, emrat dhe roli parkatës që kanë patur në këtë aktivitet të paligjshëm.

Autoritetet kanë mbajtur nën mbikëqyrje ngarkesën që nga Porti i Durrësit për në zonën e Vaqarrit, pasi ka pasur i formacione dhe indicie rreth saj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close