Lajme

Selenicë, ky është djali që u go.dit me automjet ditën e djeshme (Detaje\Video)

Selenicë Policia ka bërë të mundur zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ko.nfliktit të ndodhur ditën e djeshme në Selenicë. Ar.restohet në flagrancë 1 shtetas dhe proced.ohen në gjendje të lirë 6 të tjerë. Më datë 26.09.2019, në fshatin Kotë, pranë vendit të quajtur “Qafa e Dushkut”, Bashkia Selenicë, shtetasi A. N., i punësuar si rojë në një firmë të përpunimit të inerteve, ka go.ditur me automjet për motive të do.bëta shtetasin P. D., i cili ndodhet jashtë rr.ezikut për jetën. Pas kontrollit të ushtruar ndaj shtetasit A. N., policia gjeti një mjet prerës t.hikë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale si ar.më e ftohtë. Në këto kushte, Policia ka ar.restuar në flagrancë shtetasin A. N., 38 vjeç, banues në fshatin Lepenicë, për veprat penale “Pl.agosja e lehtë me dashje” dhe ” Mbajtja pa leje e ar.mëve të ftohta”. Në vijim të veprimeve hetimore, Policia ka proceduar në gjendje të lirë shtetasit: P. D., E. R., E. D. dhe D. T, pasi këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë ka.nosur me fjalë përfaqësuesit e firmës së përpunimit të inerteve. Gjithashtu, nga hetimet e mëtejshme, Policia ka proceduar në gjendje të lirë për “Njoftim të rremë në organet e rendit” shtetasit: Y. S. (pronari i firmës) dhe B. H. (tekniku i kësaj shoqërie), pasi këta shtetas kanë njoftuar se janë dhunuar fizikisht, fakt i cili nuk ka rezultuar të jetë i vërtetë.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close