Lajme

Selenicë/ Shoqërohet 35-vjeçari

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë dhe ato të Stacionit së Policisë Selenicë, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e veprimtarisë k riminale në fushën e kultivimit të b imëve n arkotike, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, dhe si rezultat i kontrollit të territori, kanë evidentuar dhe g oditur një rast të tentativës për kultivim të k anabisit në fshatin Vajzë, Selenicë.

Në vijim të veprimeve, specialistët për H etimin e K rimeve në Stacionin e Policisë Selenicë ar restuan në flagrancë shtetasin:  V. N., 35 vjeç, banues në fshatin Vajzë, Selenicë, pasi në afërsi të banesës së tij, në ambient të hapur, u gjetën të kultivuara fidanë të dyshuar cannabis s ativa.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: