Lajme

Sërish tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda e lëkundjeve në Dibër

Një tjetër lëkundje tërmeti u ndje pak më parë në zonën e Bulqizës.Nga të dhënat paraprake mësohet se bëhet fjalë për një tërmet me magnitudë 3.1 të shkallës Rihter dhe thellësia 2 kilometra. Kjo është lëkundja e radhës në këtë zonë pas 72 orësh tërmetesh të vazhdueshme, të cilat për fat të mirë deri më tani nuk kanë shkaktuar dëme në njerëz. Banorët e zonës ndjehen të frikësuar për shkak të lëkundjeve të vazhdueshme të tërmetit që prej ditës së enjte në mbrëmje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: