Lajme

“Sfidë ngelet Karaburuni”, ministri Peleshi: Janë neutralizuar të gjitha vatrat serioze të zjarrit

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka reaguar në lidhje me situatën në disa qarqe për shkak të zjarreve. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Peleshi thekson se të gjitha vatrat serioze të zjarreve janë neutralizuar. Sipas tij, sfidë ngelet Karaburuni.

“Gjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit janë vënë në kontroll ose neutralizuar pothuaj të gjitha situatat serioze të zjarrit, sfidë vazhdon të ngelet Karaburuni, ku është përqendruar edhe puna më e madhe e Forcave të Armatosura.

Falenderoj të gjithë efektivët e Forcave të Armatosura dhe strukturave të tjera të mbrojtjes civile për angazhimin dhe sakrificën e treguar në këto ditë të nxehta, na bëni të gjithëve krenarë!”, shkruan Peleshi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close