Lajme

SHBA\ Gjenden në një makinë 47 mace, jetonin me pronarin e tyre

47 mace janë shpëtuar nga një automjet i parkuar në vapë të madhe në Minnesota të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Macet kishin jetuar në makinë me pronarin e tyre, i cili kohët e fundit kishte mbetur pastrehë, por nuk donte t’i linte kafshët pas. Temperaturat në zonë shkuan në 32C, ditën kur macet u shpëtuan.

Ndërsa brenda makinës, temperatura ishte shumë më e lartë. Pasi 47 macet të jenë ekzaminuar dhe trajtuar, ato do të sterilizohen dhe do të vihen në dispozicion për birësim./abcnews.al

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close