BotaLajme

SHBA / Piu ujë të ftohtë në mes të temperaturave përvëluese, i riu humb ndjenjat

Një djalë i ri në SHBA për pak sa nuk ka mbetur viktimë e një veprimi të tij.  Për shkak se temperaturat shënojnë rekord, i riu në SHBA piu ujë të ftohtë për të shuar etjen dhe për t’u freskuar nga i nxehti.

Ai piu dy shishe me ujë të ftohtë dhe më pas u ul në një kabinë kamioni me ajër të kondicionuar.  Por sapo hyri në makinë, Adami papritmas filloi të ndihej çuditshëm dhe më pas filloi të shihte njolla në trup.

Ai tentoi të hapte derën, por humbi ndjenjat.  Babai i tij ishte ai që njoftoi mjekët të cilët i dhanë të riut ndihmën e parë mjekësore.

Sipas bluzave të bardha në Amerikë, kjo ndodh nëse pini diçka shumë të ftohtë kur jeni në temperatura të larta pasi i ftohti në gojë stimulon nervat përreth. Këshillohet që kur jeni të etur në temperatura të larta të konsumoni më mirë ujë ambienti.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close