Lajme

Shëngjin, flakët shumë pranë banesave, ankohen pushuesit

Rreth orës 21:50, kemi marrë njoftim së në malin e Shengjinit, Lezhë, ka rënë zjarr. Mënjëherë kanë shkuar në vendngjarje shërbimet e Policisë dhe të zjarrëfikses, të cilët punojnë për shuarjen e zjarrit. Grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave dhe identifikimin e autorit/ve të zjarrvënies

Nje vater zjarri eshte shfaqur vetem pak minuta me pare ne lagjen Tepe te qytetit te Shkodres Sipas informacioneve te para mesohet se zjarri eshte shfaqur prane xhamise ne Tepe, dhe zjarri po perhapet me shpejtesi 4 mjete zjarrfikese te MNZSH Shkoder ndodhen ne terren dhe po bejne te mundur izolin e flakeve te zjarrit dhe pengimin e tyre per tiu afruar banesave qe ndodhen aty prane.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close