fbpx
Covid-19Lajme

Shënohen 541 humbje jete dhe 20, 648 raste të reja me COVID-19 në Itali

Situata  e koronavirusit në Itali vijon të jetë shqetësuese. Gjatë 24 orëve Ministria e Shëndetësisë ka raportuar  541 viktima. Ndërkohë sipas autoriteteve shëndetësore nga 176, 934 testime të realizuara , janë shënuar 20, 648 raste të reja me COVID-19. Lombardia ka regjistruar numrin e infektimeve më të larta, duke shënuar 3, 203 raste, ndjekur nga Veneto me 2, 617 , Campania me 2, 022 raste.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button