Lajme

Sherr në studio/ Vehap Kola: Fashiste e vogël! Evi Kokalari: Ti je nga Vëllazëria Myslymane, jo nga myslimanët e nderuar!

Anëtarja e Komisionit të Rithemelimit të PD, Evi Kokalari, është përplasur ashpër me Anëtarin e Këshillit Kombëtar të PD, Vehap Kola, mbështetës i Lulzim Bashës, në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV.

Debati ka kaluar në fyerje personale.

Pjesë nga debati:

Vehap Kola: Ti je një socialiste, ke qenë mikesha e Erion Veliajt.

Evi Kokalari: Unë mike e Veliajt? Ja ky është niveli.

Vehap Kola: Je fashiste e vogël.

Evi Kokalari: Më mirë fashiste se pjesë e Vëllazërisë Myslimane siç je ti dhe një grup tjetër që ka ngelur në PD.  Nuk je mysliman i nderuar. Je sekt.

Vehap Kola: Ti je komuniste. Komplet komuniste. Niveli zero fare. Unë jam mysliman.

Kokalari: Mos u ngatërro me muyslimanët e botës, se nuk ke lidhje fare me atë!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: