Lajme

Sherr në Vlorë, Dritan Leli e shkarkoi, drejtori i Ujësjellësit nuk liron zyrën

Drejtori i Ujësjellësit të Vlorës nuk liron zyrën. Katër ditë më parë kryetari i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli e shkarkoi nga detyra drejtorin e UKV-së, Shkëlqim Leskaj, por ky i fundit nuk ka pranuar që të dorëzojë zyrën.

Gazetari  raporton se përballë kësaj situate, është kërkuar ndërhyrja e policisë së Vlorës, e cila ka shoqëruar ditën e sotme disa persona për sqarimin e situatës së krijuar.

Për të sqaruar konfliktin e krijuar, policia u ka marrë deklarime, kryebashkiakut Dritan Leli, nënkryetarit dhe drejtorit të shkarkuar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: