Lajme

Shfrytëzonte motrën e mitur për prostitucon, arrestohet 27-vjeçarja në Mat

Një 27-vjeçare me iniciale H.C, ka rënë në prangat e policisë pasi shfrytëzonte motrën e saj të mitur për prostitucion. Mësohet se 27-vjeçarja me banim në Mat, shfrytëzonte motrën e saj të mitur në bashkëpunim me shtetasin U. C.

Njoftimi Mat / Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Mat, u ndalua shtetasja H. C., 27 vjeçe, banuese në Burrel, pasi nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se kjo shtetase në kohë të ndryshme (në bashkëpunim me shtetasin U. C., të arrestuar më parë nga Policia ) ka shfrytëzuar motrën e saj të mitur për qëllime përfitimi.

Gjykata e Shkallës së Parë Mat, ndaj kësaj shtetasja ka vendosur masën e sigurisë ‘Arrest në burg’, për veprën penale “Marrdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur”.

Materialet procedurale në ngarkim të shtetasve të lartëpërmendur i kaluan Prokurorisë Dibër dhe Mat për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close