Lajme

Shi dhe dëborë në zonat malore, si do të ndryshojnë temperaturat sot

I gjithë territori ynë në orët e para të mëngjesit të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, ku më të dukshme kthjellimet do të jenë në ultësirën perëndimore.

Ndërsa gjatë mesditës dhe në vijim do të kemi shtim të vranësirave në të gjithë vendin tonë, ku herë pas here vranësirat do të zhvillohen duke sjellë reshje të pakta shiu në zona të izoluar në ultësirën perëndimore.

Por në zonat malore do të ketë rishfaqje të flokëve të dëborës. Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke u luhatur nga 0°C deri në 14°C.

Sipas MeteoAlb, era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor dhe Juglindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close