Lajme

Shi dhe dëborë, parashikimi i motit për këtë të mërkurë

Mëngjesi i kësaj të mërkure do të nisë me vranësira dhe rrebeshe afatshkurtra shiu në pjesën më të madhe të vendit.

Në zonat veri-lindore priten edhe reshje dëbore, teksa këto kushte atmosferike do të mbeten në fuqi deri në orët e vona të pasdites.

Era do të frymë mesatare me shpejtësi 35km/h duke krijuar në det dallgëzimin 3 ballë. Temperaturat e ajrit ulen në vlerat e mëngjesit dhe të mesditës duke u luhatur në vlerat ditore nga -3 deri në 13 gradë në jugperëndim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: