Lajme

Shifra të larta me Covid në Itali, 231 të pa jetë dhe mbi 189 mijë të infektuar në 24 orë

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 189,109 të infektuar nga 1,094,255 testime të kryera. Autoritetet e shëndetit në vend raportuan po ashtu se brenda ditës si pasojë e virusit kanë ndërruar jetë 231 qytetarë.

Që nga fillimi i pandemisë, numri i rasteve fatale të regjistruara si pasojë e Covid-19 shkon në 138,276. Kurse, sa i përket situatës në spitale, 1,428 pacientë raportohet se janë duke marrë kujdes shëndetësor në repartin e kujdesit intensiv, ndërsa të shëruarit janë 33,037.

Të shtruarit me simptoma në pavijonet e tjera Covid janë 13,364 , ose 452 më shumë se një ditë më parë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: