Lajme

Shifra të larta të infektuarish me Covid, hùmbin jetën 23 persona në Greqi

Shifra të larta të infektuarish me Covid janë shënuar sërish në Greqi. Gjatë 24 orëve të fundit rezulton se janë konfirmuar pozitiv me Covid 1 424 raste të reja dhe kanë humbur jetën 23 pacientë. Ndërkohë në të gjithë vendin janë shtruar në spital 247 pacientë.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar pozitiv me Covid 178 918 pacientë mes të cilëve kanë humbur jetën 6 272 pacientë. Ndër të tjera mësohet se numri më i lartë i të infektuarve me Covid është tek meshkujt në krahasim me femrat.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close