fbpx
Lajme

Shikoni sesi ka qenë plazhi i Durrësit rreth 50 vite më parë, pamje

Sot gjen beton kudo, ujëra të zeza që dalin në det dhe plehra… shumë plehra. Por si ka qenë plazhi më i madh i Shqipërisë 50 vite më parë?

Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave publikoi këtë të martë disa foto të plazhit të Durrësit në vitet 70’. Pamjet janë bardh e zi, por sërish tregojnë dukshëm sesa ndryshe nga qenë plazhi, i rrethuar vetëm nga një kurorë e gjelbër pishash.

 

 

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button